Ze szlaku

 • Żydzi na Warmii. By pozostawić prawdę
  W piątek 22 marca w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie odbyła się premiera wydawnictwa „Żydzi na Warmii” autorstwa Joanny Wańkowskiej-Sobiesiak. Jej książka to piąty już tom z serii „Biblioteczki Świętej Warmii” – podpowiedników turystycznych przybliżających historię i kulturę regionu.
 • Szlak Świętej Warmii marką Warmii i Mazur
  Podczas VIII Kongresu Przyszłości – Gospodarka i Samorządy 2024 organizowanego przez redakcję „Gazety Olsztyńskiej” Powiat Olsztyński został nagrodzony „Marką Warmii i Mazur 2024”. Statuetkę odebrał Andrzej Abako, starosta olsztyński, przewodniczący Stowarzyszenia Mast, Gmin i Powiatów – Szlak Świętej Warmii.
 • Szlak Świętej Warmii w mediach
  Rozpoznawalność Warmii jest coraz większa, a to za sprawą Szlaku Świętej Warmii. Projekt, który od trzech i pół roku tworzy i promuje Powiat Olsztyński, jest nadal w centrum zainteresowania mediów – i tradycyjnych, i społecznościowych. 
 • I Warmińskie Forum Gospodarcze Szlaku Świętej Warmii
  ”Nie ma rozwoju samorządu bez biznesu”. W Sile odbyło się Forum Gospodarcze Szlaku Świętej Warmii, w którym wzięła udział się ponad setka warmińskich przedsiębiorców oraz przedstawiciele wielu samorządów. Wspólnie wskazywali kierunki strategicznych działań, mających zdynamizować rozwój gospodarczy regionu poprzez rozwój turystyki.
 • Rentyny też leżą na Szlaku Świętej Warmii
  Rentyny też leżą na Szlaku Świętej Warmii! Z okazji 640-lecia wsi pod jej tablicą wjazdową zawisł znak z nazwą szlaku. Mieszkańcom i sympatykom tych pięknych terenów życzymy udanych uroczystości jubileuszowych, a te już w sobotę 20 maja.
 • Rusza konkurs Warnijski kunsztyk
  W gwarze warmińskiej kunsztyk – to przedmiot kunsztownie lub pomysłowo wykonany. I takie produkty powstające na Warmii i z nią związane ma promować nowa marka: Warnijski kunsztyk. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Szlak Świętej Warmii,
 • JESTEŚMY JEDNYMI Z NAJLEPSZYCH
  Jednym z wyróżnionych podczas tegorocznej, jubileuszowej – XX Gali Laurów „Najlepszym z Najlepszych” jest Starostwo Powiatowe w Olsztynie. W kategorii Turystyka otrzymało to zaszczytne wyróżnienie za Szlak Świętej Warmii – „pierwszy kompleksowy, multimedialny projekt promocyjny regionu realizowany od 1 czerwca 2020 rok”.
 • Szlak Świętej Warmii w mediach
  Od 2,5 roku Powiat Olsztyński prowadzi kampanię promocyjną regionu pod nazwą Szlak Świętej Warmii. W związku ze stałym poszerzaniem zakresu oddziaływania marki prowadzona jest analiza medialna.
 • ŚWIĘTA WARMIA ZADEBIUTOWAŁA NA TARGACH TURYSTYCZNYCH
  Kilkanaście tysięcy osób przewinęło się przez stoisko promujące Warmię i powiat olsztyński podczas trzydniowych Międzynarodowych Targów Turystycznych w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie
 • STOWARZYSZENIE MIAST, GMIN I POWIATÓW
  – SZLAK ŚWIĘTEJ WARMII
  Po prawie roku od zebrania założycielskiego, pod numerem 0000984753 Krajowego Rejestru Sądowego znalazło się już oficjalnie Stowarzyszenie Miast, Gmin i Powiatów – Szlak Świętej Warmii.
 • SZLAK ŚWIĘTEJ WARMII PO RAZ TRZECI NA ANTENIE TVP OLSZTYN
  We wtorek 15 listopada o godzinie 19:45 na antenie TVP3 Olsztyn premierę będzie miał pierwszy odcinek nowej serii poświęconej historii i kulturze Świętej Warmii. Produkcja ta otwiera trzeci już sezon filmów poświęconych regionowi przygotowany przez olsztyński oddział telewizji publicznej przy współpracy z Powiatem Olsztyńskim i warmińskimi gminami.
 • Podróżnik Na Szlaku Świętej Warmii
  Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Telewizję Kopernik poświęconemu publikacji Na szlaku Świętej Warmii.
 • Opinie TVP Olsztyn – Podróżnik kulturalny
  Nasza nowa książka Na Szlaku Świętej Warmii podróżnik kulturalny. O tej publikacji w TVP3 Olsztyn opowiadał jej współautor Wojciech Szalkiewicz. https://olsztyn.tvp.pl/opinie
 • Przewodnik po Świętej Warmii. Premiera kolejnego przewodnika w relacji TVP3 Olsztyn
  Na szlaku Świętej Warmii. Podróżnik kulturalny” to kolejny tom warmińskiego przewodnika. Dwa poprzednie poświęcone były najciekawszym, zdaniem autorów, miejscom. Trzecia część, zaprezentowana w olsztyńskim Starostwie Powiatowym, traktuje o tradycji i kulturze niematerialnej, stworzonej przez mieszkańców tych ziem. Materiał Przemysława Pawłowskiego.
 • Na Szlaku Świętej Warmii, czyli podróżnik kulturalny
  – Do tej pory pokazywaliśmy ciekawe miejsca o charakterze sakralnym i turystycznym na Warmii. W najnowszej publikacji natomiast mówimy o ludziach, którzy tu kiedyś mieszkali, o wydarzeniach, kulinariach i o gwarze warmińskiej – mówiła Joanna Michalska-Reda, wicestarosta olsztyński, podczas spotkania z dziennikarzami. W konferencji prasowej… Czytaj więcej: Na Szlaku Świętej Warmii, czyli podróżnik kulturalny
 • KRYSZTAŁ PR-u 2022 dla Powiatu Olsztyńskiego
  26 maja w czasie XVII Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej ogłoszono laureatów ósmej edycji konkursu Kryształy PR-u. Nagradzane są w nim najlepsze inicjatywy samorządów z całej Polski. Celem konkursu jest promowanie najbardziej wartościowych projektów promocyjnych jednostek samorządów terytorialnych i organów administracji państwowej jako inspiratorów… Czytaj więcej: KRYSZTAŁ PR-u 2022 dla Powiatu Olsztyńskiego
 • Zdobyliśmy milion na barczewską synagogę!
  – Przede wszystkim chciałbym gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie, których głosy zadecydowały o naszym wspólnym sukcesie – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. Barczewska synagoga została laureatem konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most. Nagrodą jest milion złotych na jej rewitalizację.
 • Spotkanie liderów stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii
  W środę w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbyło się pierwsze robocze spotkanie samorządowych liderów Szlaku Świętej Warmii z powiatu olsztyńskiego. Cel jest jeden – przygotować jak najciekawszą ofertę dla turysty, który przyjedzie odwiedzić nasze tereny. Szlak Świętej Warmii medialnie już jest wypromowany. Czas na kolejne… Czytaj więcej: Spotkanie liderów stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii
 • SZLAK ŚWIĘTEJ WARMII – NIE TYLKO TURYSTYCZNA MARKA REGIONU
  Warmii jest coraz głośniej, a to za sprawą Szlaku Świętej Warmii. Projektu, który od dwóch lat tworzy i promuje Powiat Olsztyński. Są książki, mapy, multimedia, gadżety i pamiątki turystyczne. I jest zainteresowanie marką ze strony mediów regionalnych i ogólnopolskich.
 • LOT NAD WARMIĄ ZLICYTOWANY
  W niedzielę odbyła się 24. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Z samych licytacji uzyskano ponad 23 tysiące złotych, a to jeszcze niecała suma. W poniedziałek rano zakończyła się bowiem licytacja lotu nad Szlakiem Świętej Warmii.
 • Powstanie Stowarzyszenia Samorządowego Szlaku Świętej Warmii
  2 grudnia 2021 roku powstało stowarzyszenie samorządowe Szlaku Świętej Warmii
 • Szlak Świętej Warmii finalistą 9. edycji Konkursu PRO Warmia i Mazury
  Zapraszamy do sanktuariów, kościołów, zamków, kapliczek, miejsc pamięci, piekarni, cudnych miejscowości na Warmii. Na Szlaku Świętej Warmii
 • Wyróżnienie dla Szlaku Świętej Warmii w kategorii Promocja ogólna w konkursie „Pro Warmia i Mazury 2020”
  Mamy to! 😍 Podczas uroczystej gali Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur starosta Andrzej Abako i wicestarosta Joanna Michalska odebrali wyróżnienie w kategorii Promocja ogólna w konkursie „Pro Warmia i Mazury 2020” dla Powiat Olsztyński za projekt Na Szlaku Świętej Warmii ❤️ Dziękujemy za uznanie! 😊 — fantastycznie w: Hotel Azzun Orient Spa & Wellness.
 • Oleum Kopernika nową pamiątką starostwa
  Kopernik doczekał się swojego… oleju. Oleum Copernicus to najnowszy produkt promocyjny naszego starostwa.
 • Sublimat Kopernika z nagrodą
  Sublimat winny Mikołaja Kopernika zajął III miejsce w konkursie „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2021”, który organizowany był przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Trunek przygotowywany według receptury Wielkiego Astronoma produkuje firma Mazurskie Miody z Tomaszkowa.
 • Sublimat Kopernika propozycją na turystyczną pamiątkę regionu
  Ruszyło głosowanie na pamiątkę Warmii i Mazur 2021. Wśród tegorocznych propozycji jest Sublimat Winny Mikołaja Kopernika. Głosowanie trwa do 31 sierpnia 2021 r.
 • Porządki w Zaułku Kopernika pod okiem naukowca
  W poniedziałkowy poranek 9 sierpnia Starostwo Powiatowe w Olsztynie odwiedził dr Artur Zagajewski – nie tylko osobowość telewizyjna znana m.in. widzom TVP z programu „Pytanie na śniadanie”, ale przede wszystkim pasjonat roślin, gleboznawca, były pracownik Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie.
 • SIERPNIÓWKA LOTNICZA w Gryźlinach i loty nad Świętą Warmią
  Fascynuje Was podniebny świat? To wydarzenie jest właśnie dla Was! W sobotę 7 sierpnia odbędzie się SIERPNIÓWKA LOTNICZA w Gryźlinach.
 • Pierwszy rok na Szlaku Świętej Warmii
  Od ponad roku zachęcamy Państwa do zwiedzania pięknych i ciekawych miejscowości na Szlaku Świętej Warmii. Niedawno w Starostwie Powiatowym w Olsztynie podsumowaliśmy dotychczasowe działania promocyjne i przedstawiliśmy plany dalszego rozwoju Szlaku.
 • Jak powstaje ciasto warmiaczek?
  Wiosną 2021 r. Starostwo Powiatowe w Olsztynie zorganizowało konkurs na ciasto pod nazwą „warmiaczek”.
 • Kolejne spotkanie z Warmią na Kiermasu w Bałdach
  W sobotę, 3 lipca odbędzie się trzynasta już edycja Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu, Zabawy w Bałdach. Tu u Wrót Warmii przy Trakcie Biskupim zostanie przypomniany dawny obyczaj witania nowo mianowanych ordynariuszy. Będą też atrakcje i zabawy dla całych rodzin oraz kiermasz z lokalnymi produktami.
 • Święta Warmia na mapawarmii.pl
  Uwieczniają piękno Warmii, postanowili więc stworzyć fotograficzną mapę Warmii. Swoje zdjęcia od kilku lat umieszczają pod współrzędnymi geograficznymi danych miejsc, tworząc wyjątkowy przewodnik turystyczny w formie mapy.
 • Pierwszy rok istnienia Szlaku Świętej Warmii.
  W czerwcu obchodzimy rok istnienia Szlaku Świętej Warmii. W związku z tym, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, Powiat Olsztyński postanowił kontynuować działania w tym zakresie. Niebawem światło dzienne ujrzy książka „Okolice Świętej Warmii. Podpowiednik turystyczny”
 • Program rewitalizacji warmińskich kapliczek
  Jest ich w regionie ponad 1300, wpisane są w tradycję Świętej Warmii, a także w jej krajobraz. Kapliczki przydrożne są charakterystycznym dla regionu elementem małej architektury sakralnej stanowiącym dziedzictwo kulturowe i religijne.
 • ŚWiR’2021, czyli Święta Warmia i Rowery
  Wyzwanie przejechania 555 kilometrów wzdłuż granic Świętej Warmii i to w czasie nie dłuższym niż 80 godzin podjęło ponad 30 rowerzystów-wyczynowców, którzy zgłosili swój udział w pierwszym regionalnym ultramaratonie.
 • Zaułek botaniczny Mikołaja Kopernika
  To nowe atrakcyjne miejsce na mapie Szlaku Świętej Warmii. W Olsztynie przy budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie W rocznicę śmierci wielkiego astronoma powstał „Zaułek Botaniczny Mikołaja Kopernika”.
 • Szlak Świętej Warmii przypadł do gustu także mediom
  Po pół roku funkcjonowania projektu nadszedł czas na sprawdzenie efektywności działań i obecności medialnej marki. Wyniki przerosły oczekiwania autorów.
 • Kolejna publikacja o Szlaku Świętej Warmii
  Kolejna publikacja dotycząca Szlaku Świętej Warmii właśnie się ukazała. O naszym przewodniku turystycznym przeczytacie w najnowszym wydaniu „Komunikatów Mazursko-⁠Warmińskich” Instytutu Północnego im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie.
 • Niezwykła odsłona Świętej Warmii
  Archidiecezja Warmińska zakończyła realizację pierwszego etapu projektu Święta Warmia. Skarby architektury w granicach historycznej Warmii, który polegał na digitalizacji wybranych obiektów historycznych regionu – pereł architektury sakralnej i świeckiej.
 • Szlak Świętej Warmii zdobi choinkę
  Kapliczki warmińskie i rysunki sanktuariów ze Szlaku Świętej Warmii ozdobiły choinkę w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Te świąteczne dekoracje przygotowały dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach.
 • Wiadomości Turystyczne o Szlaku Świętej Warmii
  Z przyjemnością informujemy, że Szlakiem Świętej Warmii zainteresowały się Wiadomości Turystyczne
 • Turyści na Szlaku Świętej Warmii
  Kolejna wycieczka po Szlaku Świętej Warmii za nami. Turyści zwiedzili Świętą Lipkę, Reszel, Bisztynek, Stoczek Klasztorny, Lidzbark Warmiński i Tłokowo.
 • Szlak Świętej Warmii w regionalnej encyklopedii
  Encyklopedia Warmii i Mazur to jeden z największych w Polsce regionalnych projektów wikipedycznych, który wraz z siostrzanym Leksykonem Kultury Warmii i Mazur obejmuje już kilkadziesiąt tysięcy haseł zawierających opisy najważniejszych dziedzin życia województwa. Ich lista powiększyła się właśnie o trzy kolejne – związane z projektem Szlak Świętej Warmii.
 • Wycieczka po Świętej Warmii
  Jedni przyjechali zwiedzać, drudzy w celach szkoleniowych. Mowa o uczestnikach wycieczki po Szlaku Świętej Warmii i przewodnikach turystycznych, którzy szkolili się z lokalnych atrakcji, by jeszcze ciekawiej przekazywać przyjezdnym historię tej krainy.
 • O Szlaku w Gazecie Olsztyńskiej
  Jednym z ciekawszych projektów promocyjnych z kategorii marketingu miejsc jest Szlak Świętej Warmii przygotowany w tym roku przez Powiat Olsztyński – tak napisała Gazeta Olsztyńska, która ma też swój udział w tym projekcie.
 • Stawia się je z potrzeby serca
  PRZYDROŻNE KAPLICZKI SĄ CHARAKTERYSTYCZNYM ELEMENTEMWARMIŃSKIEGO KRAJOBRAZU. TO NIE TYLKO ARCHITEKTONICZNEFORMY WYRAŻANIA KATOLICKIEJ WIARY, ODRÓŻNIAJĄCE JE ODPROTESTANCKICH NIEGDYŚ MAZUR, ALE I PRZYKŁADY SZTUKILUDOWEJ, I BUDOWLE WZBOGACAJĄCE NASZĄ WIEDZĘ HISTORYCZNĄO PRZESZŁOŚCI WARMII. Cały metariał
 • Na Szlaku Świętej Warmii – grupa facebook
  Z przyjemnością informujemy, że na facebooku została utworzona grupa „Na szlaku świętej Warmii”. Zachęcamy do dołączenia i dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami z podróży po szlaku. Wstawiajcie swoje zdjęcia i pokazujcie piękno tych ziem. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/szlakswietejwarmii/
 • Wycieczki Szlakiem Świętej Warmii
  Z przyjemnością rekomendujemy Państwu październikowe 1-dniowe wycieczki szlakiem „Świętej Warmii”. Organizatorem jest PTTK Mazury, które w ofercie zawarło przejazd autokarem, opiekę przewodnika oraz wstęp do obiektów. Szczegóły: kliknij tu.
 • Promocja przewodnika o szlaku
  Na zamku lidzbarskim 20 sierpnia br. odbyło się spotkanie poświęcone promocji książki „Szlak Świętej Warmii” autorstwa Wojciecha K. Szalkiewicza. To kolejna odsłona turystyczno-pielgrzymkowego projektu Powiatu Olsztyńskiego.
 • Warto zajrzeć
  Zapraszamy do zajrzenia na strony blogu Kochamy Warmię