Rentyny też leżą na Szlaku Świętej Warmii! Z okazji 640-lecia wsi pod jej tablicą wjazdową zawisł znak z nazwą szlaku. Mieszkańcom i sympatykom tych pięknych terenów życzymy udanych uroczystości jubileuszowych, a te już w sobotę 20 maja.
W gwarze warmińskiej kunsztyk – to przedmiot kunsztownie lub pomysłowo wykonany. I takie produkty powstające na Warmii i z nią związane ma promować nowa marka: Warnijski kunsztyk. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Szlak Świętej Warmii,
Jednym z wyróżnionych podczas tegorocznej, jubileuszowej – XX Gali Laurów „Najlepszym z Najlepszych” jest Starostwo Powiatowe w Olsztynie. W kategorii Turystyka otrzymało to zaszczytne wyróżnienie za Szlak Świętej Warmii – „pierwszy kompleksowy, multimedialny projekt promocyjny regionu realizowany od 1 czerwca 2020 rok”.
Od 2,5 roku Powiat Olsztyński prowadzi kampanię promocyjną regionu pod nazwą Szlak Świętej Warmii. W związku ze stałym poszerzaniem zakresu oddziaływania marki prowadzona jest analiza medialna.
Kilkanaście tysięcy osób przewinęło się przez stoisko promujące Warmię i powiat olsztyński podczas trzydniowych Międzynarodowych Targów Turystycznych w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie
Po prawie roku od zebrania założycielskiego, pod numerem 0000984753 Krajowego Rejestru Sądowego znalazło się już oficjalnie Stowarzyszenie Miast, Gmin i Powiatów – Szlak Świętej Warmii.
We wtorek 15 listopada o godzinie 19:45 na antenie TVP3 Olsztyn premierę będzie miał pierwszy odcinek nowej serii poświęconej historii i kulturze Świętej Warmii. Produkcja ta otwiera trzeci już sezon filmów poświęconych regionowi przygotowany przez olsztyński oddział telewizji publicznej przy współpracy z Powiatem Olsztyńskim i warmińskimi gminami.
Nasza nowa książka Na Szlaku Świętej Warmii podróżnik kulturalny. O tej publikacji w TVP3 Olsztyn opowiadał jej współautor Wojciech Szalkiewicz. https://olsztyn.tvp.pl/opinie
Na szlaku Świętej Warmii. Podróżnik kulturalny” to kolejny tom warmińskiego przewodnika. Dwa poprzednie poświęcone były najciekawszym, zdaniem autorów, miejscom. Trzecia część, zaprezentowana w olsztyńskim Starostwie Powiatowym, traktuje o tradycji i kulturze niematerialnej, stworzonej przez mieszkańców tych ziem. Materiał Przemysława Pawłowskiego.
– Do tej pory pokazywaliśmy ciekawe miejsca o charakterze sakralnym i turystycznym na Warmii. W najnowszej publikacji natomiast mówimy o ludziach, którzy tu kiedyś mieszkali, o wydarzeniach, kulinariach i o gwarze warmińskiej – mówiła Joanna Michalska-Reda, wicestarosta olsztyński, podczas spotkania z dziennikarzami. W konferencji prasowej […]
26 maja w czasie XVII Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej ogłoszono laureatów ósmej edycji konkursu Kryształy PR-u. Nagradzane są w nim najlepsze inicjatywy samorządów z całej Polski. Celem konkursu jest promowanie najbardziej wartościowych projektów promocyjnych jednostek samorządów terytorialnych i organów administracji państwowej jako inspiratorów […]
– Przede wszystkim chciałbym gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie, których głosy zadecydowały o naszym wspólnym sukcesie – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. Barczewska synagoga została laureatem konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most. Nagrodą jest milion złotych na jej […]
W środę w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbyło się pierwsze robocze spotkanie samorządowych liderów Szlaku Świętej Warmii z powiatu olsztyńskiego. Cel jest jeden – przygotować jak najciekawszą ofertę dla turysty, który przyjedzie odwiedzić nasze tereny. Szlak Świętej Warmii medialnie już jest wypromowany. Czas na kolejne […]
Warmii jest coraz głośniej, a to za sprawą Szlaku Świętej Warmii. Projektu, który od dwóch lat tworzy i promuje Powiat Olsztyński. Są książki, mapy, multimedia, gadżety i pamiątki turystyczne. I jest zainteresowanie marką ze strony mediów regionalnych i ogólnopolskich.
W niedzielę odbyła się 24. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Z samych licytacji uzyskano ponad 23 tysiące złotych, a to jeszcze niecała suma. W poniedziałek rano zakończyła się bowiem licytacja lotu nad Szlakiem Świętej Warmii.
Mamy to! 😍 Podczas uroczystej gali Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur starosta Andrzej Abako i wicestarosta Joanna Michalska odebrali wyróżnienie w kategorii Promocja ogólna w konkursie „Pro Warmia i Mazury 2020” dla Powiat Olsztyński za projekt Na Szlaku Świętej Warmii ❤️ Dziękujemy za uznanie! 😊 — fantastycznie w: Hotel Azzun Orient Spa & Wellness.
Sublimat winny Mikołaja Kopernika zajął III miejsce w konkursie „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2021”, który organizowany był przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Trunek przygotowywany według receptury Wielkiego Astronoma produkuje firma Mazurskie Miody z Tomaszkowa.
Ruszyło głosowanie na pamiątkę Warmii i Mazur 2021. Wśród tegorocznych propozycji jest Sublimat Winny Mikołaja Kopernika. Głosowanie trwa do 31 sierpnia 2021 r.
W poniedziałkowy poranek 9 sierpnia Starostwo Powiatowe w Olsztynie odwiedził dr Artur Zagajewski – nie tylko osobowość telewizyjna znana m.in. widzom TVP z programu „Pytanie na śniadanie”, ale przede wszystkim pasjonat roślin, gleboznawca, były pracownik Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie.
Od ponad roku zachęcamy Państwa do zwiedzania pięknych i ciekawych miejscowości na Szlaku Świętej Warmii. Niedawno w Starostwie Powiatowym w Olsztynie podsumowaliśmy dotychczasowe działania promocyjne i przedstawiliśmy plany dalszego rozwoju Szlaku.
W sobotę, 3 lipca odbędzie się trzynasta już edycja Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu, Zabawy w Bałdach. Tu u Wrót Warmii przy Trakcie Biskupim zostanie przypomniany dawny obyczaj witania nowo mianowanych ordynariuszy. Będą też atrakcje i zabawy dla całych rodzin oraz kiermasz z lokalnymi produktami.
Uwieczniają piękno Warmii, postanowili więc stworzyć fotograficzną mapę Warmii. Swoje zdjęcia od kilku lat umieszczają pod współrzędnymi geograficznymi danych miejsc, tworząc wyjątkowy przewodnik turystyczny w formie mapy.
W czerwcu obchodzimy rok istnienia Szlaku Świętej Warmii. W związku z tym, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, Powiat Olsztyński postanowił kontynuować działania w tym zakresie. Niebawem światło dzienne ujrzy książka „Okolice Świętej Warmii. Podpowiednik turystyczny”
Jest ich w regionie ponad 1300, wpisane są w tradycję Świętej Warmii, a także w jej krajobraz. Kapliczki przydrożne są charakterystycznym dla regionu elementem małej architektury sakralnej stanowiącym dziedzictwo kulturowe i religijne.
Wyzwanie przejechania 555 kilometrów wzdłuż granic Świętej Warmii i to w czasie nie dłuższym niż 80 godzin podjęło ponad 30 rowerzystów-wyczynowców, którzy zgłosili swój udział w pierwszym regionalnym ultramaratonie.
To nowe atrakcyjne miejsce na mapie Szlaku Świętej Warmii. W Olsztynie przy budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie W rocznicę śmierci wielkiego astronoma powstał „Zaułek Botaniczny Mikołaja Kopernika”.
Po pół roku funkcjonowania projektu nadszedł czas na sprawdzenie efektywności działań i obecności medialnej marki. Wyniki przerosły oczekiwania autorów.
Kolejna publikacja dotycząca Szlaku Świętej Warmii właśnie się ukazała. O naszym przewodniku turystycznym przeczytacie w najnowszym wydaniu „Komunikatów Mazursko-Warmińskich” Instytutu Północnego im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie.
Archidiecezja Warmińska zakończyła realizację pierwszego etapu projektu Święta Warmia. Skarby architektury w granicach historycznej Warmii, który polegał na digitalizacji wybranych obiektów historycznych regionu – pereł architektury sakralnej i świeckiej.
Kapliczki warmińskie i rysunki sanktuariów ze Szlaku Świętej Warmii ozdobiły choinkę w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Te świąteczne dekoracje przygotowały dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach.
Kolejna wycieczka po Szlaku Świętej Warmii za nami. Turyści zwiedzili Świętą Lipkę, Reszel, Bisztynek, Stoczek Klasztorny, Lidzbark Warmiński i Tłokowo.
Encyklopedia Warmii i Mazur to jeden z największych w Polsce regionalnych projektów wikipedycznych, który wraz z siostrzanym Leksykonem Kultury Warmii i Mazur obejmuje już kilkadziesiąt tysięcy haseł zawierających opisy najważniejszych dziedzin życia województwa. Ich lista powiększyła się właśnie o trzy kolejne – związane z projektem Szlak Świętej Warmii.
Jedni przyjechali zwiedzać, drudzy w celach szkoleniowych. Mowa o uczestnikach wycieczki po Szlaku Świętej Warmii i przewodnikach turystycznych, którzy szkolili się z lokalnych atrakcji, by jeszcze ciekawiej przekazywać przyjezdnym historię tej krainy.
Jednym z ciekawszych projektów promocyjnych z kategorii marketingu miejsc jest Szlak Świętej Warmii przygotowany w tym roku przez Powiat Olsztyński – tak napisała Gazeta Olsztyńska, która ma też swój udział w tym projekcie.
PRZYDROŻNE KAPLICZKI SĄ CHARAKTERYSTYCZNYM ELEMENTEMWARMIŃSKIEGO KRAJOBRAZU. TO NIE TYLKO ARCHITEKTONICZNEFORMY WYRAŻANIA KATOLICKIEJ WIARY, ODRÓŻNIAJĄCE JE ODPROTESTANCKICH NIEGDYŚ MAZUR, ALE I PRZYKŁADY SZTUKILUDOWEJ, I BUDOWLE WZBOGACAJĄCE NASZĄ WIEDZĘ HISTORYCZNĄO PRZESZŁOŚCI WARMII. Cały metariał
Z przyjemnością informujemy, że na facebooku została utworzona grupa „Na szlaku świętej Warmii”. Zachęcamy do dołączenia i dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami z podróży po szlaku. Wstawiajcie swoje zdjęcia i pokazujcie piękno tych ziem. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/szlakswietejwarmii/
Z przyjemnością rekomendujemy Państwu październikowe 1-dniowe wycieczki szlakiem „Świętej Warmii”. Organizatorem jest PTTK Mazury, które w ofercie zawarło przejazd autokarem, opiekę przewodnika oraz wstęp do obiektów. Szczegóły: kliknij tu.
Na zamku lidzbarskim 20 sierpnia br. odbyło się spotkanie poświęcone promocji książki „Szlak Świętej Warmii” autorstwa Wojciecha K. Szalkiewicza. To kolejna odsłona turystyczno-pielgrzymkowego projektu Powiatu Olsztyńskiego.
Uruchomienie produkcji Warmińskiego Chleba Pielgrzyma było częścią uroczystości oficjalnego otwarcia nowej Piekarni Tyrolskiej w Barczewie. Na uroczystość przybyło wielu, jak na warunki pandemii, polityków, samorządowców, duchownych i przyjaciół właściciela piekarni.