Ze szlaku

 • Szlak Świętej Warmii finalistą 9. edycji Konkursu PRO Warmia i Mazury
  Zapraszamy do sanktuariów, kościołów, zamków, kapliczek, miejsc pamięci, piekarni, cudnych miejscowości na Warmii. Na Szlaku Świętej Warmii
 • Wyróżnienie dla Szlaku Świętej Warmii w kategorii Promocja ogólna w konkursie „Pro Warmia i Mazury 2020”
  Mamy to! 😍 Podczas uroczystej gali Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur starosta Andrzej Abako i wicestarosta Joanna Michalska odebrali wyróżnienie w kategorii Promocja ogólna w konkursie „Pro Warmia i Mazury 2020” dla Powiat Olsztyński za projekt Na Szlaku Świętej Warmii ❤️ Dziękujemy za uznanie! 😊 — fantastycznie w: Hotel Azzun Orient Spa & Wellness.
 • Oleum Kopernika nową pamiątką starostwa
  Kopernik doczekał się swojego… oleju. Oleum Copernicus to najnowszy produkt promocyjny naszego starostwa.
 • Sublimat Kopernika z nagrodą
  Sublimat winny Mikołaja Kopernika zajął III miejsce w konkursie „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2021”, który organizowany był przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Trunek przygotowywany według receptury Wielkiego Astronoma produkuje firma Mazurskie Miody z Tomaszkowa.
 • Sublimat Kopernika propozycją na turystyczną pamiątkę regionu
  Ruszyło głosowanie na pamiątkę Warmii i Mazur 2021. Wśród tegorocznych propozycji jest Sublimat Winny Mikołaja Kopernika. Głosowanie trwa do 31 sierpnia 2021 r.
 • Porządki w Zaułku Kopernika pod okiem naukowca
  W poniedziałkowy poranek 9 sierpnia Starostwo Powiatowe w Olsztynie odwiedził dr Artur Zagajewski – nie tylko osobowość telewizyjna znana m.in. widzom TVP z programu „Pytanie na śniadanie”, ale przede wszystkim pasjonat roślin, gleboznawca, były pracownik Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie.
 • SIERPNIÓWKA LOTNICZA w Gryźlinach i loty nad Świętą Warmią
  Fascynuje Was podniebny świat? To wydarzenie jest właśnie dla Was! W sobotę 7 sierpnia odbędzie się SIERPNIÓWKA LOTNICZA w Gryźlinach.
 • Pierwszy rok na Szlaku Świętej Warmii
  Od ponad roku zachęcamy Państwa do zwiedzania pięknych i ciekawych miejscowości na Szlaku Świętej Warmii. Niedawno w Starostwie Powiatowym w Olsztynie podsumowaliśmy dotychczasowe działania promocyjne i przedstawiliśmy plany dalszego rozwoju Szlaku.
 • Jak powstaje ciasto warmiaczek?
  Wiosną 2021 r. Starostwo Powiatowe w Olsztynie zorganizowało konkurs na ciasto pod nazwą „warmiaczek”.
 • Kolejne spotkanie z Warmią na Kiermasu w Bałdach
  W sobotę, 3 lipca odbędzie się trzynasta już edycja Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu, Zabawy w Bałdach. Tu u Wrót Warmii przy Trakcie Biskupim zostanie przypomniany dawny obyczaj witania nowo mianowanych ordynariuszy. Będą też atrakcje i zabawy dla całych rodzin oraz kiermasz z lokalnymi produktami.
 • Święta Warmia na mapawarmii.pl
  Uwieczniają piękno Warmii, postanowili więc stworzyć fotograficzną mapę Warmii. Swoje zdjęcia od kilku lat umieszczają pod współrzędnymi geograficznymi danych miejsc, tworząc wyjątkowy przewodnik turystyczny w formie mapy.
 • Pierwszy rok istnienia Szlaku Świętej Warmii.
  W czerwcu obchodzimy rok istnienia Szlaku Świętej Warmii. W związku z tym, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, Powiat Olsztyński postanowił kontynuować działania w tym zakresie. Niebawem światło dzienne ujrzy książka „Okolice Świętej Warmii. Podpowiednik turystyczny”
 • Program rewitalizacji warmińskich kapliczek
  Jest ich w regionie ponad 1300, wpisane są w tradycję Świętej Warmii, a także w jej krajobraz. Kapliczki przydrożne są charakterystycznym dla regionu elementem małej architektury sakralnej stanowiącym dziedzictwo kulturowe i religijne.
 • ŚWiR’2021, czyli Święta Warmia i Rowery
  Wyzwanie przejechania 555 kilometrów wzdłuż granic Świętej Warmii i to w czasie nie dłuższym niż 80 godzin podjęło ponad 30 rowerzystów-wyczynowców, którzy zgłosili swój udział w pierwszym regionalnym ultramaratonie.
 • Zaułek botaniczny Mikołaja Kopernika
  To nowe atrakcyjne miejsce na mapie Szlaku Świętej Warmii. W Olsztynie przy budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie W rocznicę śmierci wielkiego astronoma powstał „Zaułek Botaniczny Mikołaja Kopernika”.
 • Szlak Świętej Warmii przypadł do gustu także mediom
  Po pół roku funkcjonowania projektu nadszedł czas na sprawdzenie efektywności działań i obecności medialnej marki. Wyniki przerosły oczekiwania autorów.
 • Kolejna publikacja o Szlaku Świętej Warmii
  Kolejna publikacja dotycząca Szlaku Świętej Warmii właśnie się ukazała. O naszym przewodniku turystycznym przeczytacie w najnowszym wydaniu „Komunikatów Mazursko-⁠Warmińskich” Instytutu Północnego im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie.
 • Niezwykła odsłona Świętej Warmii
  Archidiecezja Warmińska zakończyła realizację pierwszego etapu projektu Święta Warmia. Skarby architektury w granicach historycznej Warmii, który polegał na digitalizacji wybranych obiektów historycznych regionu – pereł architektury sakralnej i świeckiej.
 • Szlak Świętej Warmii zdobi choinkę
  Kapliczki warmińskie i rysunki sanktuariów ze Szlaku Świętej Warmii ozdobiły choinkę w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Te świąteczne dekoracje przygotowały dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach.
 • Wiadomości Turystyczne o Szlaku Świętej Warmii
  Z przyjemnością informujemy, że Szlakiem Świętej Warmii zainteresowały się Wiadomości Turystyczne