KRYSZTAŁ PR-u 2022 dla Powiatu Olsztyńskiego

26 maja w czasie XVII Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej ogłoszono laureatów ósmej edycji konkursu Kryształy PR-u. Nagradzane są w nim najlepsze inicjatywy samorządów z całej Polski. Celem konkursu jest promowanie najbardziej wartościowych projektów promocyjnych jednostek samorządów terytorialnych i organów administracji państwowej jako inspiratorów kreatywnych działań i rozwiązań.

PR w Samorządzie i Administracji Państwowej to najstarsza konferencja w Polsce z obszaru public relations dedykowana przedstawicielom jednostek terytorialnych i samorządowych. Od jej pierwszej edycji w 2004 r. wzięło w niej udział kilka tysięcy uczestników – marszałków, starostów, prezydentów, burmistrzów, wójtów, rzeczników prasowych i osób odpowiedzialnych za promocję i marketing w samorządzie i administracji publicznej. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszył się udział w konkursie Kryształy, do którego napłynęło prawie dwieście zgłoszeń, z których jury wytypowało 27 nominatów do nagród w sześciu kategoriach: najlepsza kreatywna kampania promocyjna, gazeta miejska/biuletyn, kampania informacyjno-promocyjna, związana z pandemią COVID-19 oraz najlepszy film promocyjny, wizerunek w mediach społecznościowych i event społeczny.

Kapituła Kryształów PR pod przewodnictwem prof. Sławomira Smyczka zadecydowała, że Grand Prix konkursu w kategorii „najlepsza kreatywna kampania promocyjna” trafi do Powiatu Olsztyńskiego za projekt SZLAK ŚWIĘTEJ WARMII.

– Oceniając projekty, braliśmy pod uwagę ich oryginalność, dbałość o szczegóły w wykonaniu oraz to, jak oddają charakter regionu – mówi Sebastian Chachołek, członek kapituły, prezes zarządu Grupy PRC Holding organizator konferencji i konkursu. – Projekt zgłoszony przez olsztyńskie starostwo spełniał te kryteria z nawiązką, więc w tym przypadku nie mieliśmy praktycznie wątpliwości co do Grand Prix.

– To kolejna nagroda dla naszego projektu, która pokazuje, że zmierzamy w dobrą stronę, w sposób nowoczesny, innowacyjny i kompleksowy promując powiat i cały nasz region warmiński – cieszy się Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński, która odbierała to prestiżowe wyróżnienie na Galii Kryształów PR-u w Wałbrzychu. – Zarówno przy okazji konkursu, jaki i konferencji mieliśmy też okazję zobaczyć, jak robią to inni i z pewnością skorzystamy z ich doświadczeń.

Więcej o konkursie – https://prwsamorzadzie.pl