SZLAK ŚWIĘTEJ WARMII PO RAZ TRZECI NA ANTENIE TVP OLSZTYN

We wtorek 15 listopada o godzinie 19:45 na antenie TVP3 Olsztyn premierę będzie miał pierwszy odcinek nowej serii poświęconej historii i kulturze Świętej Warmii. Produkcja ta otwiera trzeci już sezon filmów poświęconych regionowi przygotowany przez olsztyński oddział telewizji publicznej przy współpracy z Powiatem Olsztyńskim i warmińskimi gminami.

 Do tej pory udało nam się w ten sposób „zekranizować” dwie nasze publikacje książkowe pt. „Szlak Świętej Warmii” oraz „Okolice Świętej Warmii” – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Na ich podstawie dziennikarze TVP przygotowali po siedemnaście filmów, które od dwóch lat, w czasie wakacji pokazują piękno naszego regionu i jego najciekawsze miejsca.

W tym roku Powiat Olsztyński wydał kolejną pozycję z poczytnej serii „Biblioteka Świętej Warmii” zatytułowaną „Na Szlaku Świętej Warmii”. I właśnie zawarte w niej artykuły stały się podstawą scenariusza dla kolejnych, tym razem siedmiu podroży po kulturalnej mapie regionu, w którą zabiera widzów redaktor Natalia Karapuda. Pierwszy odcinek nosi tytuł „Łosiery do świętych miejsc Warmii”.

Audycję można będzie obejrzeć 15 listopada o godz. 19:45, a powtórzona zostanie w czwartek o 19:00 i w sobotę o godz. 11:10. Kolejne będą pojawiać się co tydzień w tych samych godzinach na antenie TVP3 Olsztyn. Poprzedni sezon można w całości obejrzeć na stronach internetowych telewizji: olsztyn.tvp.pl/55258494/okolice-szlaku-swietej-warmii. Wszystkie odcinki są również dostępne na stronie szlaku: szlakswietejwarmii.pl.

Zapraszamy do oglądania.